Księgarnia
Kliknij, aby przejść do Księgarni
Propozycje wydawnictwa
Literatura_jako_proces_pisania._Analiza__Blekitu__Tedźi_Grower_w_świetle_przemian_wspolczesnej_prozy_hindi

Literatura jako proces pisania. Analiza "Błękitu" Tedźi Grower w świetle przemian współczesnej prozy hindi

Prezentowane w książce wyniki naukowych dociekań dotyczą literatury hindi ostatnich czterdziestu lat, a badania przeprowadzone zostały głównie w celu zdefiniowania nowego pisarstwa w języku hindi, pokazania, na czym polegają współczesne eksperymenty twórcze, jak wyglądają relacje pomiędzy poezją a prozą, jakie tematy i środki ekspresji znajdują w nich obecnie twórcze zastosowanie. Takie podejście badawcze ma umożliwić przede wszystkim zbadanie dróg rozwoju stosunkowo nowego w Indiach gatunku literackiego, jakim jest proza, oraz pokazanie nowatorskiego wykorzystania pomysłów zaczerpniętych z Europy i oryginalnego przetworzenia ich na gruncie indyjskiej literatury.

(…)

Zarówno twórczośćść Tedźi Grower, jak i dokonania autorów ze Szkoły Bhopalskiej nie doczekały się do tej pory całościowej krytycznej analizy. Podjęta (…) praca badawcza jest w tym zakresie pierwszą próbą uchwycenia zarówno istoty ważnego zjawiska, jakim jest twórczośćść nowej grupy pisarzy (czy też w szerszym rozumieniu: nowego środowiska twórczego), jak i nowych tendencji w prozie, poprzez szczegółowe omówienie powieści Tedźi Grower.

(ze Wstępu)

Cena: 9,00 zł

Wydanie papierowe

Zostań z Nami! Dołącz do naszego newslettera!

My husband loves books. I think that book is the perfect gift for all holidays. I would definitely recommend BookLovers to my family and friends.

Laura Priston

I love read romance books. Is so amazing to have your love story in a book that you can always look back on and never forget how much you love each other.

Joel Morris

Chciałem tylko napisać, że przyjemna ta Wasza strona. Z łatwością znalazłem co chciałem i książki przyszły na czas. Trzymajcie tak dalej!

Dean White
Telefon: +48 12 421 13 87
E-mail: lp.akcimedaka@akcimedaka
Adres: ul. św. Anny 6,
31-008 Kraków
Modernizacja strony dofinansowana przez:
Logo Ministerstwa