Księgarnia
Kliknij, aby przejść do Księgarni
Propozycje wydawnictwa
Konserwatywny_liberalizm._Studium_myśli_politycznej_Davida_Hume_a_

Konserwatywny liberalizm. Studium myśli politycznej Davida Hume'a

Wolność jednostki jest efektem długiego rozwoju cywilizacji, na który składa się ewolucja władzy politycznej zdolnej do gwarantowania tejże wolności jako podstawowego uprawnienia. Autorytet władzy wiąże się przede wszystkim ze skutecznością zapewnienia ładu w społeczeństwie. Ludzie mogą obyć się bez pańśtwa tylko we wczesnych stadiach rozwoju cywilizacji. Nawet jeśli większość pańśtw powstała w wyniku podboju lub uzurpacji, to długie sprawowanie władzy zwykle wystarcza do wytworzenia nawyku posłuszeństwa. Prawomocność władzy nie opiera sę na umowie wyraźnej bądź milczącej pomiędzy władcą a ludem rozumianej jako fakt historyczny. Jednak umowa społeczna jako najlepszy sposób legitymizacji władzy pozostaje ideałem, którego bynajmniej Hume nie zamierza kwestionować.

Zostań z Nami! Dołącz do naszego newslettera!

My husband loves books. I think that book is the perfect gift for all holidays. I would definitely recommend BookLovers to my family and friends.

Laura Priston

I love read romance books. Is so amazing to have your love story in a book that you can always look back on and never forget how much you love each other.

Joel Morris

Chciałem tylko napisać, że przyjemna ta Wasza strona. Z łatwością znalazłem co chciałem i książki przyszły na czas. Trzymajcie tak dalej!

Dean White
Telefon: +48 12 421 13 87
E-mail: lp.akcimedaka@akcimedaka
Adres: ul. św. Anny 6,
31-008 Kraków
Modernizacja strony dofinansowana przez:
Logo Ministerstwa