Księgarnia
Kliknij, aby przejść do Księgarni
Propozycje wydawnictwa
Rosyjski_sektor_naftowy_wobec_nowych_wyzwan_na_rynku_krajowy_i_zagranicznym

Rosyjski sektor naftowy wobec nowych wyzwań na rynku krajowy i zagranicznym

Branża naftowa od lat stanowi fundament rosyjskiej gospodarki. Potwierdzeniem tego faktu jest zaobserwowana w ostatnich latach tendencja wzrostu udziału przychodów naftowych w budżecie federalnym Rosji, jednakże nadmierna zależność budżetu państwa od wpływów ze sprzedaży eksportowej surowców energetycznych stanowi podstawę do otwarcia dyskusji na temat zagrożeń wynikających z surowcowego ukierunkowania gospodarki. Zagrożenia te dają o sobie znać w warunkach spadku cen ropy naftowej na rynkach światowych, jak to miało miejsce w 2015 roku, gdy budżet federalny na kolejny rok był kilkakrotnie korygowany. Niniejsza książka traktuje o wyzwaniach, jakim będzie musiał stawić czoło w nadchodzących latach sektor naftowy Rosji, by z siły napędowej nie stać się hamulcem rozwoju krajowej gospodarki.

Dr inż. Katarzyna Kosowska - adiunkt w Instytucie Rosji i Europy Wschodniej na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Absolwentka zarządzania finansami na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i filologii rosyjskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Prowadzi badania naukowe w zakresie problematyki ekonomicznej Federacji Rosyjskiej, ze szczególnym uwzględnieniem sektora naftowo-gazowego. Zajmuje
się również kulturą i literaturą rosyjską.

Cena: 25,20 zł

Wydanie papierowe

Zostań z Nami! Dołącz do naszego newslettera!

My husband loves books. I think that book is the perfect gift for all holidays. I would definitely recommend BookLovers to my family and friends.

Laura Priston

I love read romance books. Is so amazing to have your love story in a book that you can always look back on and never forget how much you love each other.

Joel Morris

Chciałem tylko napisać, że przyjemna ta Wasza strona. Z łatwością znalazłem co chciałem i książki przyszły na czas. Trzymajcie tak dalej!

Dean White
Telefon: +48 12 421 13 87
E-mail: lp.akcimedaka@akcimedaka
Adres: ul. św. Anny 6,
31-008 Kraków
Modernizacja strony dofinansowana przez:
Logo Ministerstwa