Księgarnia
Kliknij, aby przejść do Księgarni
Propozycje wydawnictwa
Myśl_starozytna_

Myśl starożytna

Profesor GIOVANNI REALE jest dziś jednym z najwybitniejszych, jeśli nie wręcz najwybitniejszym spośród historyków filozofii starożytnej. Jego imponujący dorobek ilościowy idzie w parze z rzetelnością metodologiczną, wnikliwością analiz, oryginalnością interpretacji. Profesor Reale łączy w swych pracach głębokie podejście analityczne ze zdolnością syntezy, zadziwiającej szerokością spojrzenia, a równocześnie zawsze podbudowanej precyzyjnymi badaniami każdego branego pod uwagę szczegółu.

Prof. Władysław Stróżewski (UJ)

Autor ten traktuje filozofię starożytną niejako muzealne świadectwo minionej raz na zawsze przeszłości, ale jako coś ciągle żywego, co nadal krąży w krwiobiegu kultury Zachodu. Poznanie osiągnięć filozofów antycznych i znajomość rozwoju doktryn wtedy wypracowanych pomaga zrozumieć nie tylko bieg i rozwój myśli filozoficznej w kolejnych epokach historycznych, lecz także współczesność; więcej nawet - umożliwia nie tylko dostrzeżenie błędów, w które nasza myśl się uwikłała, lecz także znalezienie na nie lekarstwa.
Prof. Edward Iwo Zieliński (KUL)

Fragment laudacji z okazji nadania Prof. G. Realemu
doktoratu honoris causa KUL (15 III 2001)

Zostań z Nami! Dołącz do naszego newslettera!

My husband loves books. I think that book is the perfect gift for all holidays. I would definitely recommend BookLovers to my family and friends.

Laura Priston

I love read romance books. Is so amazing to have your love story in a book that you can always look back on and never forget how much you love each other.

Joel Morris

Chciałem tylko napisać, że przyjemna ta Wasza strona. Z łatwością znalazłem co chciałem i książki przyszły na czas. Trzymajcie tak dalej!

Dean White
Telefon: +48 12 421 13 87
E-mail: lp.akcimedaka@akcimedaka
Adres: ul. św. Anny 6,
31-008 Kraków
Modernizacja strony dofinansowana przez:
Logo Ministerstwa