Księgarnia
Kliknij, aby przejść do Księgarni
Propozycje wydawnictwa
Film_a_historia._Szkice_z_dziejow_wizualnych_

Film a historia. Szkice z dziejów wizualnych

"Autorzy kompetentnie poruszają się po obszarze rozlicznych dyscyplin naukowych (m.in. historii, filmoznawstwa, dydaktyki, kulturoznawstwa). Zaproponowana publikacja posiada logiczny, przemyślany układ, co niewątpliwie jest wynikiem precyzyjnie zaplanowanego (i zrealizowanego) doboru prac. Autorzy sięgają do tematyki słabo obecnej w literaturze przedmiotu i biorą pod uwagę najnowsze zdobycze i odkrycia. Nadają swoim teoretycznym rozważaniom jak najbardziej utylitarny charakter, wielokrotnie odnosząc je do kwestii edukacyjnych i dydaktycznych. Z pewnością lista potencjalnych odbiorców tego zestawu materiałów jest szeroka – od studentów kierunków humanistycznych poczynając, a na ludziach z branży filmowej kończąc. Warto też zwrócić uwagę, że zebrany materiał został opracowany starannie pod względem edycyjnym, co przy tego typu pracach wymagało sporego nakładu pracy". (dr hab. Karol Sanojca, prof. UWr)

"Teksty zostały ułożone chronologicznie pod względem analizowanej w nich historii na ekranie. Większość autorów skupiła się przede wszystkim na analizie filmów fabularnych, dzięki czemu publikacja stała się niezwykle cennym materiałem dla historyków, kulturoznawców, filologów oraz filmoznawców. Z pewnością okaże się też inspiracją dla wielu badaczy i przyczyni się do dalszego rozwoju dyscyplin naukowych traktujących w swych rozważaniach o filmie. Omówione teksty mają
rzecz jasna charakter zróżnicowany. Łączą je jednak niewątpliwie dwie cechy: wszystkie tyczą się w filmu w ujęciu naukowym, ukazując wiele aspektów z historycznego punktu widzenia, oraz wszystkie stoją na wysokim poziomie naukowym". (dr hab. Radosław Domke, prof. UZ)

Zostań z Nami! Dołącz do naszego newslettera!

My husband loves books. I think that book is the perfect gift for all holidays. I would definitely recommend BookLovers to my family and friends.

Laura Priston

I love read romance books. Is so amazing to have your love story in a book that you can always look back on and never forget how much you love each other.

Joel Morris

Chciałem tylko napisać, że przyjemna ta Wasza strona. Z łatwością znalazłem co chciałem i książki przyszły na czas. Trzymajcie tak dalej!

Dean White
Telefon: +48 12 421 13 87
E-mail: lp.akcimedaka@akcimedaka
Adres: ul. św. Anny 6,
31-008 Kraków
Modernizacja strony dofinansowana przez:
Logo Ministerstwa