Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Paul Newman. Biografia

Shawn Levy

Wydawnictwo Dolnośląskie Wrocław, 2013
Stron: 438
Dział:
ISBN: 9788324591374
 
 
 

 

Shawn Levy

Wydawnictwo Dolnośląskie Wrocław, 2013

Dział:

Stron: 438

ISBN: 9788324591374

 Paul Newman (1925-2008) – aktor o legendarnych niebieskich oczach, zdobywca Oscarów, hollywoodzki fenomen. Grając charyzmatycznych buntowników i rozgoryczonych bohaterów, stał się supergwiazdą i gwarantem kasowych przebojów.

Syn rzutkiego przedsiębiorcy, wychowywał się na zamożnych przedmieściach Cleveland w Ohio. Choć obawiał się zawieść nadzieje ojca, zrezygnował z rodzinnego biznesu i postanowił próbować sił w aktorstwie. Po trudnych początkach w teatrze i telewizji doczekał się lepszej passy, tworząc niezapomniane kreacje w takich przebojach, jak „Butch Cassidy i Sundance Kid” czy „Żądło”). Jego zaangażowanie i wytrwałość ujawniły się we wszystkim, co robił, zarówno na planie zdjęciowym, jak i poza nim. Wypowiadał się bez ogródek i korzystał ze sławy, by zabierać głos w bliskich jego sercu sprawach politycznych.
W książce „Paul Newman. Biografia” Shawn Levy prezentuje barwną karierę oraz niezwykłe kulisy życia aktora. To emocjonujący portret nadzwyczajnie utalentowanego człowieka i jednej z najgłośniejszych gwiazd kina XX wieku.