Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Opowiadanie rzeczywistości. Konwergencja i jej przejawy a możliwości ponowoczesnego

Monika Miczka-Pajestka

Wydawnictwo: Adam Marszałek. Wydawnictwo, 2018
Stron: 252
Dział:
ISBN/ISSN: 9788380199217

 

Autor: Monika Miczka-Pajestka

Wydawnictwo: Adam Marszałek. Wydawnictwo, 2018

Dział:

Stron: 252

ISBN/ISSN: 9788380199217

Każdy aspekt „bycia” człowieka wymaga odkrywania różnorodnych kodów, odniesień i form aktualizowania znaczeń. Ujawnia się również problem niemożności zakreślenia czy wytyczenia – w sposób wyraźny – właściwego miejsca człowieka w kulturze, co wiąże się ze specyfiką wyłonionej na przestrzeni wieków kultury i przyjętych przez nią różnorodnych form działania i wyrazu.

Publikacja Moniki Miczki-Pajestki to oryginalny i ważny głos w toczącej się debacie filozoficznej o uwarunkowaniach i przemianach ludzkiej kondycji.

 

Z recenzji dr. hab. Marka Rembierza

 

 

 

 

W prezentowanej pracy autorka porusza niezwykle istotne zagadnienia z punktu widzenia doświadczeń „bycia” współczesnego człowieka w świecie różnorodności, płynności i zmienności zarówno w rzeczywistości realnej, jak i wirtualnej.

Pytanie o istotę człowieka i jego „bycie” w świecie jest ciągle aktualne, czy raczej ciągle się aktualizuje w odniesieniu do dynamicznie zmieniającego się świata. Rozważania na ten temat w dobie częstego deprecjonowania humanistyki i jej roli we współczesnym świecie należy uznać za ważne, potrzebne, a nawet konieczne.

Książka wyróżnia się z jednej strony nowatorskim i oryginalnym ujęciem prezentowanych problemów, a z drugiej bardzo rzetelnym i wartościowym opracowaniem, z uwzględnieniem różnorodnych kontekstów z obszaru filozofii kultury, filozofii języka, filozofii mediów, antropologii filozoficznej, a także innych obszarów, które wspomagają filozoficzne dociekania.

 

Z recenzji dr hab. Aleksandry Kuzior, prof. Pol. Śl.