Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Tygrysica i Akrobata

Susanna Tamaro

UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI, 2018
Stron: 158
Dział:
ISBN: 9788323344650
 
 
 

 

Susanna Tamaro

UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI, 2018

Dział:

Stron: 158

ISBN: 9788323344650

Niezwykła baśń filozoficzna autorki włoskich bestsellerów

Mała Tygrysica nie jest podobna do innych tygrysów zamieszkujących Tajgę. Nie potrafi bezkrytycznie przyjąć praw rządzących światem zwierząt, zadaje pytania o sens życia, wolność i przeznaczenie. Pragnie odnaleźć własną drogę – niekoniecznie tą wyznaczoną przez Matkę, naturę i  tradycję. Do celu swoich poszukiwań zbliża się, gdy staje oko w oko z człowiekiem – tą najbardziej niebezpieczną, ale i fascynującą istotą.

Susanna Tamaro z lekkością i wielkim talentem literackim snuje na poły filozoficzną bajkę, po którą mogą sięgnąć tak dzieci, jak i dorośli czytelnicy. Przygody Tygrysicy i napotykanych przez nią bohaterów – ludzkich i zwierzęcych – kryją w sobie opowieść o uniwersalnych wartościach: odwadze, wolności i poszukiwaniu własnego „ja".

Historia Małej Tygrysicy to opowieść o odwadze, prawdziwej przyjaźni, wolności i poszukiwaniu własnej życiowej drogi. Pokazuje nam, że nie jest ważne, gdzie się znajdujemy i z jakimi problemami przychodzi nam się zmagać, najistotniejsze –  by zawsze pozostać sobą.
Marta Machnicka, www.opetaniczytaniem.pl

Poetycka i mądra współczesna bajka, przepełniona miłością, czułością i pasją… oda do ludzkiego serca.
„Famiglia Cristina”

Opowieść o znaczeniu wolności.
„Gazzetta del sud”

Radosna i głęboka opowieść.
„Il Piccolo”

Klarowna i precyzyjna proza.
„Corriere della Sera”

Tamaro prowadzi nas za rękę przez swój świat, pokazując, gdzie jest nadzieja i sedno szczęścia.
„Eco di Bergamo”

Susanna Tamaro urodziła się w Trieście w 1957 roku. Ukończyła reżyserię w Eksperymentalnym Ośrodku Kinematografii i przez dziesięć lat pracowała dla telewizji, kręcąc filmy dokumentalne o charakterze naukowym. Odkąd rozpoczęła karierę pisarską, jej książki sprzedały się we Włoszech w milionach egzemplarzy i doczekały wydań w ponad 40 krajach. Jest zaangażowana w działalność licznych organizacji charytatywnych i humanitarnych. Obecnie mieszka na farmie w Umbrii, gdzie zajmuje się m.in. hodowlą pszczół.