Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Rzeka niepokorna. Saga cieszyńska

Andrzej Niedoba

Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego, 2018
Stron: 200
Dział:
ISBN: 9788394840174
 
 
 

 

Długo oczekiwana saga rodu Niedobów pióra Andrzeja Niedoby, uznanego wiślańskiego twórcy i dziennikarza. Na dwustu stronach autor z charakterystyczną swadą opisuje rodzinne dzieje od czasów sprzed wybuchu I wojny światowej aż do lat najnowszych. W tle rodzinnych radości i dramatów toczą się wielkie dzieje, a bohaterowie sagi często powracają do Olzy, gdzie odbija się cały XX wiek ze swoim chaosem, jaki dotknął ziem Śląska Cieszyńskiego i terenu zwanego Zaolziem.

Autor nie bawi się w polityczną poprawność i rodzinne dzieje opisuje wprost, co na pewno jest wyrazem szczerości. Publikację zdobią archiwalne zdjęcia, a odpowiednia technika składu i druku przyjazna jest także starszemu Czytelnikowi. „Rzeka niepokorna” to przepiękny pejzaż najmniejszej z ojczyzn: ziemi, która powstała z uśmiechu samego Boga.

 

Andrzej Niedoba. Urodzony w 1940 r. w Cieszynie. Absolwent polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pisarz, publicysta, autor reportaży i sztuk teatralnych, dramaturg. Dziennikarz, wieloletni spiker Telewizji Katowice. Syn Adama i Janiny Niedobów. Bratanek Władysława Niedoby, legendarnego Jury spod Grónia. Mieszka w Wiśle.