Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Krótka opowieść o Antychryście

Wlodzimierz Sołowjow

DYSTRYBUCJA AA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, 2018
Stron: 110
Dział:
ISBN: 9788378642183
 
 
 

 

Prorocze dzieło Włodzimierza Sołowiowa!

Sołowiow określa wiek XX jako "epokę ostatnich wielkich wojen". Traumatyczne doświadczenia XX stulecia mobilizują państwa do skutecznego zapobiegania konfliktom w przyszłości poprzez "zjednoczenie sił" wszystkich Europejczyków. W XXI wieku Europa buduje związek państw – swoiste "stany zjednoczone Europy". Dokonuje się również przewrót cywilizacyjny i antropologiczny: następuje ostateczny upadek teoretycznego materializmu, ale jednocześnie powszechne odrzucenie tradycyjnej wiary w Boga. Na Zachodzie wzrasta zainteresowanie filozofiami Dalekiego Wschodu. W tym wszystkim obecny jest Antychryst, który jawi się jako pacyfista i ekumenista uwodzący ludzkość obietnicą pokoju i sprawiedliwości bez Boga, w ramach nowej, pluralistycznej i synkretycznej religii bez wiary i dogmatów. Sprzeciwia mu się tylko mała grupa chrześcijan: katolików, prawosławnych i protestantów. Wszystko to wydaje się znajome, tyle tylko że... Sołowiow napisał ten tekst w latach 1899-1900!

Zdumiewający tekst autora sprzed ponad stu lat, który trafnie przewidział przemiany polityczne, duchowe i cywilizacyjne, jakie rzeczywiście nastąpiły w XX i na początku XXI wieku!

Kardynał Giacomo Biffi nazwał książkę Sołowiowa proroczym ostrzeżeniem, dotyczącym współczesnych wcieleń Antychrysta. Książka, którą koniecznie trzeba przeczytać!