Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Niepodległa. Poezje

Lech Makowiecki

Zysk i S-ka. Wydawnictwo, 2018
Stron: 188
Dział:
ISBN: 9788381164443
 
 
 

 

Lech Makowiecki

Zysk i S-ka. Wydawnictwo, 2018

Dział:

Stron: 188

ISBN: 9788381164443

Tomik Niepodległa wpisuje się w moją misję edukowania Polaków za pomocą szlachetnie pojmowanej rozrywki.

Edukacja nie musi być nudna! Nawet nie powinna? Wiele z tych wierszy i ballad jest już wykorzystywanych przez nauczycieli na lekcjach historii. Sami uczniowie wybierają je do prezentacji na szkolnych akademiach, patriotycznych przeglądach i rocznicowych festiwalach, a portal YouTube wypełniony jest coverami moich piosenek: od wersji balladowych przez rocka po wykonania chóralne i orkiestralne.

Mam nadzieję, że tomik Niepodległa zainspiruje innych polskich twórców do godnego i pięknego opowiadania o naszej Ojczyźnie. Tak jak to czynili niegdyś najwięksi: Mickiewicz, Chopin, Matejko, Paderewski i inni, a przed czym tak mocno wzbrania się dziś mainstream naszych artystów „Europejczyków”. Dlatego stawiam na młodzież! I wierzę, że ten zbiór wierszy i tekstów będzie najlepszym prezentem od wychowawców/rodziców/dziadków dla otwierającego się na polskość młodego, patriotycznego pokolenia. Być może dzięki temu przebudzeniu powstaną nowe, odwołujące się do historii Polski przeboje”.
– Lech Makowiecki

Lech Makowiecki – z wykształcenia inżynier budowy okrętów, z zamiłowania muzyk, autor, kompozytor, bard, scenarzysta, felietonista; lider zespołu Zayazd; admirator Adama Mickiewicza (płyta „Zayazd u Mistrza Adama”) i Józefa Piłsudskiego. Nakierowany na polską tradycję, kulturę i edukację młodego pokolenia przez szlachetnie pojmowaną rozrywkę (autorskie płyty „Katyń 1940”, „Patriotyzm”, „Obudź się Polsko”, „Niepodległa” oraz tomiki wierszy Pro publico bono i Ja tu zostaję!). Prowadzi cykliczne, autorskie audycje słowno-muzyczne w radiowej Jedynce pt. „Twarzą w twarz – wieczór z Historią”.