Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Małe Oficjum ku czci Najświętszej Maryi Panny

Wydawnictwo: Cor Eorum, 2019
Stron: 230
Dział:
ISBN/ISSN: 9788394516659
Wydanie papierowe

63,00 56,70

Pozycja dostępna

 

Autor:

Wydawnictwo: Cor Eorum, 2019

Dział:

Stron: 230

ISBN/ISSN: 9788394516659

Przenajświętszej i nierozdzielnej Trójcy, Najświętszemu człowieczeństwu ukrzyżowanego Pana naszego Jezusa Chrystusa, Przebłogosławionej i Najchwalebniejszej zawsze Panny Maryi płodnemu dziewictwu i wszystkich Świętych społeczności niech będzie wieczna chwała, cześć, moc i uwielbienie od wszelkiego stworzenia, a nam odpuszczenie wszystkich grzechów na nieskończone wieki wieków. Amen.

Liturgia Godzin pozwala stworzeniu włączyć się w życie Boga. Małe Oficjum ku czci Najświętszej Maryi Panny jest w istocie tą samą, natchnioną przez Ducha Świętego, modlitwą, choć dużo prostszą w swej formie niż Brewiarz. Towarzyszy Kościołowi już od ponad dziesięciu wieków. Modlitwa ukochana przez dzieci Maryi i znienawidzona przez wrogów Kościoła. Ułożona i rozpowszechniana przez św. Piotra Damianiego, odmawiana przez św. Ludwika Francuskiego, św. Brygidę Szwedzką, św. Jadwigę.

Pierwsze od przeszło pół wieku wydanie Małego Oficjum w Polsce. Cytaty z Pisma Świętego zostały zaczerpnięte z poprawionego przekładu Biblii ks. Jakuba Wujka SJ z 1962 r. Dokonano także uwspółcześnienia interpunkcji, składni i ortografii, a dla przejrzystości użyto czarnego i czerwonego druku. Egzemplarz wyposażony jest w 3 zakładki. Załączono także tekst Mszy św. wg Mszału Rzymskiego w języku polskim i łacińskim oraz litanie i modlitwy.