Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Rodowód polityczny Polaków. Materiały z sympozjum historyków. Kraków, 3 grudnia 2003

Tomasz Gąsowski , Andrzej Waśko

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka, 2004
Stron: 107
Inicjatywa Małopolska im. Wład. Łokie,
Dział:
ISBN/ISSN: 9788371887567
Wydanie papierowe

10,00 9,00

Pozycja dostępna

 

Autor: Tomasz Gąsowski , Andrzej Waśko

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka, 2004

Inicjatywa Małopolska im. Wład. Łokie,

Dział:

Stron: 107

ISBN/ISSN: 9788371887567

O książce:

Rodowód polityczny Polaków jest publikacją, w której zawarto materiały z sympozjum naukowego zorganizowanego przez Inicjatywę Małopolską im. Króla Władysława Łokietka we współpracy z Instytutem Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego w dniu 3 grudnia 2003 roku w Instytucie Historii UJ.

Opublikowane tu referaty z niniejszego sympozjum są owocem intelektualnych i organizacyjnych działań mających na celu powstanie nowej szkoły politycznego myślenia, odmiennej od poprzednich, wytykających wady polskiej tradycji politycznej i polskiej kultury.
Organizatorzy sympozjum wyszli z założenia, że nowa szkoła musi być oparta na doświadczeniach historii narodowej. Musi optymistycznie oceniać przeszłość i perspektywy Polaków; poszukiwać dla Polski praktycznych rozwiązań dostosowanych do naszych potrzeb i zgodnych z naszym charakterem narodowym; realistycznie brać pod uwagę, że historię naszego kontynentu od czasów średniowiecza tworzą narody i państwa narodowe, czego nie zmieni z pewnością Unia Europejska.

Na te właśnie tematy dyskutowali referenci i uczestnicy wspomnianego wyżej sympozjum i ich referaty zamieszczone są w niniejszej publikacji. Każdego zainteresowanego czytelnika zapraszamy do przejrzenia spisu treści.