Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Przypuszcza. Półprzewodnik po Puszczy Białowieskiej i okolicach

Wydawnictwo: Fundacja Nowej Kultury Bęc Zmiana, 2018
Stron: 156
Dział:
ISBN/ISSN: 9788394987718

 

Autor:

Wydawnictwo: Fundacja Nowej Kultury Bęc Zmiana, 2018

Dział:

Stron: 156

ISBN/ISSN: 9788394987718

„Przypuszcza. Półprzewodnik po Puszczy Białowieskiej i okolicach” to zbiór kilkunastu reportaży, które pomogą wam lepiej zrozumieć i ciekawiej podróżować po jedynym zachowanym europejskim lesie pierwotnym i jego nie mniej ciekawych obrzeżach.

Przemierzaliśmy wzdłuż i wszerz Puszczę Białowieską i jej okolice. Po drodze przyglądaliśmy się śladom historii i zupełnie współczesnym wydarzeniom. Długie godziny minęły nam na rozmowach z mieszkańcami i pasjonatami regionu. Piszemy o  jedynym żyjącym Ocalonym z Białowieży oraz o puszczańskich trybach i ścieżkach, które pamiętają jeszcze tętent królewskich koni. Czynimy też ukłon w stronę symbolu Puszczy i śledzimy losy żubra, który otarł się o całkowite wyginięcie. Obserwujemy, jak z upływem lat zmieniał się pomysł na instytucjonalną ochronę przyrody i jak Puszcza wikłana była w politykę.

„Przypuszcza” to nie tylko teksty. W naszym półprzewodniku znalazło się również miejsce dla 4 fotoreportaży, które w pewnym stopniu ilustrują teksty, ale przede wszystkim są autorską wypowiedzią współpracujących z nami fotografów. Teksty i fotoreportaże złożyły się na ponad 150-stronicową książkę.  Zapraszamy do lektury Przypuszczy, 2 z serii półprzewodników Krajobrazu"    Towarzystwo Krajoznawcze Krajobraz