Wydawnictwo
Kliknij aby przejść do Wydawnictwa

O nas

Księgarnia AkademickaKsięgarnia Akademicka Sp. z o.o. już od 25 lat wpisuje się w krajobraz środowiska akademickiego Krakowa i nie tylko. Zaczynaliśmy w słynnym Gołębniku jako niewielka uniwersytecka księgarnia rozprowadzająca skrypty akademickie, a w niedługim czasie rozpoczęliśmy kreowanie własnych tytułów. Od tamtej pory działamy jako ksiegarnia specjalistyczna z dziedziny szeroko pojętej humanistyki i nauk społecznych oraz wydawnictwo o podobnym profilu. Znajdując się nadal w sercu Krakowa, aktywnie uczestniczymy w życiu środowiska naukowego.

Obecnie księgarnia prowadzi swoją działalność w lokalu znajdującym się na parterze Collegium Kołątaja przy ul. św. Anny 6, a od kilku lat siedziba wydawnictwa mieści się w budynku Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy ul. św. Anny 9. Prowadzimy też sprzedaż wybranych tytułów na konferencjach naukowych, imprezach kulturalnych oraz spotkaniach autorskich. Chętnie współpracujemy z organizatorami tego typu przedsięwzięć, niejednokrotnie obejmujemy też patronatem różne inicjatywy akademickie.

Rokrocznie wydajemy ponad 100 tytułów, wśród których warto wymienić: monografie naukowe, materiały z konferencji, księgi pamiątkowe, słowniki, edycje źródeł, a także czasopisma naukowe. Naszą ofertę dopełniają wydania staropolskich dzieł literackich, wspomnienia, poezja i teksty o charakterze publicystycznym. W swojej działalności staramy się łaczyć solidność tradycyjnego edytorstwa z najnowszymi zdobyczami technologii, o czym świadczy oferta książek elektronicznych, a także czasopism naukowych w otwartym dostępie, przygotowywanych zgodnie z najwyższymi standardami naukowymi oraz ich elektroniczną obsługą w międzynarodowych bibliografiach naukowych i bazach danych.

Aktywnie współpracujemy też z pracownikami naukowymi krakowskich uczelni oraz innych instytucji naukowo-kulturalnych, aby zapewnić wysoki poziom naszych publikacji. chętnie gościmy również studentów kierunków edytorskich chcących odbyć praktyki i staże.