Księgarnia
Kliknij, aby przejść do Księgarni
Propozycje wydawnictwa
Instrukcja_sterowania_Statkiem_Kosmicznym_Ziemia

Instrukcja sterowania Statkiem Kosmicznym Ziemia

 

Studia nad myślą Buckminstera Fullera służą budowaniu mostów miedzy sztuką, humanistyką, nauką i technologią. Tego zadania podjęli się zapaleni postuczniowie „Buckiego”: architekt Marek Oktaba, tłumacz niniejszej książki, a także konstruktor Waldemar Bober i filozof Bartłomiej Knosala. Wydanie drukiem Instrukcji sterowania Statkiem Kosmicznym Ziemia ma przybliżyć polskiemu czytelnikowi charakterystyczne dla Fullera przekraczanie granic poszczególnych dyscyplin, a także zachęcać do podejmowania na nowo działań scalających ludzkie życie, wciąż jeszcze podzielone na niezależne od siebie sfery. Pomyślny i zrównoważony rozwój gospodarczy i społeczny zależy od zachowania równowagi miedzy postępem technologicznym a wzrastaniem w człowieczeństwie. Aby budować ład przestrzenny, należy działać w zgodzie z prawami wszechświata, a w ramach tego ze zrozumieniem, ze ludzkość otrzymała zadanie tak prowadzić własną ewolucję, aby nikt nie stawał się poszkodowany, zaś realizowane było dobro wspólne tak ludzi, jak i środowiska naturalnego. Polska wydaje się dobrym miejscem, aby poeksperymentować z myśleniem fullerowskim, tak odległym zarówno od marksizmu, jak i tych koncepcji, które doprowadziły do światowego kryzysu gospodarczego roku 2008. Są w Polsce ludzie ambitni, pracowici, wykazujący się wyobraźnią buntujący się przeciw dyktatowi, a  zarazem dysponujący unikalnym doświadczeniem duchowym. Gdyby zechcieli oni zachowywać się jak zgrana załoga statku kosmicznego, mogliby dać dobry, tak potrzebny przykład dla reszty świata.

Cena: 25,20 zł

Wydanie papierowe

Zostań z Nami! Dołącz do naszego newslettera!

My husband loves books. I think that book is the perfect gift for all holidays. I would definitely recommend BookLovers to my family and friends.

Laura Priston

I love read romance books. Is so amazing to have your love story in a book that you can always look back on and never forget how much you love each other.

Joel Morris

Chciałem tylko napisać, że przyjemna ta Wasza strona. Z łatwością znalazłem co chciałem i książki przyszły na czas. Trzymajcie tak dalej!

Dean White
Telefon: +48 12 421 13 87
E-mail: lp.akcimedaka@akcimedaka
Adres: ul. św. Anny 6,
31-008 Kraków
Modernizacja strony dofinansowana przez:
Logo Ministerstwa