Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Postawy zawodowe informatyków: jednostka, zespół, organizacja

Jerzy Rosiński

Wydawnictwo: Uniwersytet Jagielloński Wydawnictwo, 2013
Stron: 231
Dział:
ISBN/ISSN: 9788323334521
Wydanie papierowe

37,80 34,02

Pozycja dostępna

 

Autor: Jerzy Rosiński

Wydawnictwo: Uniwersytet Jagielloński Wydawnictwo, 2013

Dział:

Stron: 231

ISBN/ISSN: 9788323334521

 Postawy zawodowe informatyków: jednostka, zespół, organizacja to książka interesująca z trzech perspektyw. W perspektywie publikacji naukowej jest przykładem szeroko zakrojonych badań z zakresu zachowań organizacyjnych – przynosi odpowiedzi na temat indywidualnego funkcjonowania informatyków w organizacjach. Tematyka dotycząca postaw pracowników branży IT wobec zatrudniających ich organizacji, odnoszenia się do współpracowników oraz postrzegania samych siebie pozwala wysnuć ciekawe wnioski, użyteczne w kierowaniu zespołami w firmach IT.


Z punktu widzenia refleksji naukowej o bardziej uniwersalnym charakterze wartościowe są części publikacji odnoszące się do funkcjonowania ekspertów organizacyjnych czy też szerzej – pracowników wiedzy. 
Wreszcie z perspektywy popularnonaukowej otrzymujemy uzasadniony badawczo „informatyków portret własny”. Wizerunek pracownika branży IT prezentowany w książce może weryfikować w świetle naukowym pewne powszechne uogólnienia czy nawet stereotypy odnoszące się do tej grupy zawodowej.