Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Modele współpracy bibliotek publicznych. Czy razem możemy więcej, szybciel, lepiej?

Wydawnictwo: Wydawnictwo SBP, 2013
Stron: 180
Dział:
ISBN/ISSN: 9788361464754

 

Autor:

Wydawnictwo: Wydawnictwo SBP, 2013

Dział:

Stron: 180

ISBN/ISSN: 9788361464754

Dziesiąta konferencja z cyklu „Automatyzacja bibliotek publicznych” była poświęcona sprawom komputeryzacji i cyfryzacji bibliotek.
Cykliczne konferencje pozwalają na kontynuację problematyki podjętej w latach ubiegłych i pozwalają zaprezentować ciekawe oraz nowatorskie rozwiązania przyjęte w celu kompleksowej komputeryzacji bibliotek, a także tworzenia regionalnych, krajowych i zagranicznych modeli współpracy, przyjętych dla budowy wspólnych kolekcji elektronicznych (bibliotek cyfrowych) katalogów centralnych i regionalnych, w celu usprawnienia pracy oraz zapewnienia użytkownikom bibliotek szerokiego wachlarza usług bibliotecznych. Konferencja  ukazała korzyści dla bibliotek i ich użytkowników, które osiągamy dzięki wspólnie podejmowanym inicjatywom współpracy.   
Dorobek ze wszystkich dotychczasowych konferencji został opublikowany przez Wydawnictwo SBP i ukazał się w serii „Propozycje i Materiały”. Od roku 2012, dzięki Porozumieniu podpisanemu przez ZG SBP z Książnicą Pomorską, dostępne są one również w wersji elektronicznej w Zachodniopomorskiej Bibliotece Cyfrowej „Pomerania”. Materiały te dostępne są w specjalnie wydzielonej kolekcji pod nazwą Zbiory Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich (adres kolekcji:
http://zbc.ksiaznica.szczecin.pl/dlibra/collectiondescription?dirids=43).
Mamy nadzieję, że bardzo ciekawe treści zgromadzone w tej książce dobrze będą służyły całemu środowisku bibliotekarskiemu.