Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Kartografia. Zasady i zastosowania geowizualizacji

Beata Medyńska-Gulij

Dom Wydawniczy PWN, 2015
Stron: 228
Dział:
ISBN: 9788301183288
 
 
 

 

Beata Medyńska-Gulij

Dom Wydawniczy PWN, 2015

Dział:

Stron: 228

ISBN: 9788301183288

Kompendium wiedzy o współczesnej kartografii w nurcie geowizualizacji i geomatyki
Autorka prezentuje w książce oryginalne spojrzenie na współczesną kartografię kładąc szczególny nacisk na naukowo-pragmatyczny rozwój nurtu geowizualizacji oraz na rewolucyjne zmiany w polskiej kartografii urzędowej od roku 2013.
Wśród atutów publikacji można wymienić:
· prezentację aktualnego stanu polskiej geomatyki w ramach Infrastruktury Informacji Przestrzennej,
· zestawienie reguł niezbędnych do opracowania atrakcyjnych graficznie oraz efektywnych map i innych prezentacji kartograficznych,
· gotowe przepisy na opracowanie trójwymiarowych wizualizacji kartograficznych oraz multimedialnych geokompozycji w technikach graficznych, geoinformacyjnych oraz w otwartych serwisach mapowych,
· wskazanie najnowszych rozwiązań w kartografii mobilnej i internetowej,
· przygotowanie poglądowych schematów, barwnych rycin i specjalnych przykładów kreowania map i wizualizacji kartograficznych.
Społeczność użytkowników informacji przestrzennej jest dziś już nie do policzenia, a sposoby użytkowania map i multimedialnych wizualizacji wydają się nieograniczone, zwłaszcza wobec dostępności technik graficznych i geoinformacyjnych także w otwartych serwisach mapowych. Z pewnością przedstawiciele wielu dziedzin nauki, urzędnicy administracji państwowej i prywatni kreatorzy map znajdą w tej książce podstawową wiedzę oraz inspiracje do wizualizowania danych przestrzennych.