Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Bitwa o Atlantyk. Jak alianci wygrali II wojnę światową

Jonathan Dimbleby

WYDAWNICTWO LITERACKIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODOWIEDZIALNOŚCIĄ, 2017
Stron: 722
Dział:
ISBN: 9788308063316
 
 
 

 

Najważniejsza kampania morska w dziejach ludzkości, kluczowa bitwa drugiej wojny światowej, opowieść o heroicznej walce na morzu i pytanie o wielki strategiczny błąd, który mógł zaważyć na losach kontynentu, w tym - naszej ojczyzny. Najnowsza historia bitwy o Atlantyk, pióra znanego fanom BBC i polskim czytelnikom Jonathana Dimbleby, autora bestsellerów, to zaskakująca dynamizmem i ukazana z wielu perspektyw historia najbardziej pasjonującego dla współczesnych czytelników rozdziału wojen morskich.

Niesamowicie barwnie napisany bilans jednej z kluczowych kampanii drugiej wojny światowej, sporządzony przez mistrza - Max Hastings 
Ostra, trzymająca w napięciu, jedyna w swoim rodzaju opowieść - "The Independent" 
Bezmiar opisanego nieszczęścia, liczba eksplozji i tragedii, a także opisy losów poszczególnych postaci czynią z tej książki doskonały materiał na hollywoodzki film katastroficzny - "Kirkus Reviews" 
Wielkie floty aliantów, brytyjska i amerykańska, a nade wszystko sławne niemieckie wilki morskie, U-Booty, które nieomal nie doprowadziły do zwycięstwa III Rzeszy. Ale nie jest to jedyny wątek książki - wokół bitwy o Atlantyk toczyło się wszak wiele działań o przełomowym znaczeniu i intrygującym obliczu.