Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Wróżda

Marcin Sindera

Wydawnictwo Lira, 2020
Stron: 380
Dział:
ISBN: 9788366503595
 
 
 

 

Marcin Sindera

Wydawnictwo Lira, 2020

Dział:

Stron: 380

ISBN: 9788366503595

 Powieść pachnąca krwią i żelazem.

Słowiańska opowieść z czasów, gdy bogowie stąpali po ziemi, a wojowie walczyli o wieczną chwałę.

Przenieś się z nami do czasów, gdy światem władała pradawna puszcza, a magia była codziennością.

Krwawe i niespokojne czasy przed panowaniem pierwszych Piastów. Draconis – potomek ludzkiej kobiety i boga Żmija – po latach tułaczki powraca na ziemię przodków, opętany żądzą zemsty. Chce odebrać dziedzictwo, które zostało mu skradzione, odzyskać godność, którą zdeptano. Na drodze do dopełnienia wróżdy – okrutnej zemsty rodowej, staje przeciwko niemu słowiański kniaź Popiołowłosy, władca grodu Giecz. To dopiero początek burzliwego ciągu zdarzeń, w którym główną rolę gra przeklęty, złakniony krwi miecz, Czerwień.

Czy zatrute żądzą zemsty serce wojownika uleczy dopełnienie starosłowiańskiej wróżdy?

 

W nowym wydaniu swojej pasjonującej powieści historyczno-fantastycznej Marcin Sindera zaprasza do tajemniczego, starosłowiańskiego świata wojów, żerców, rębajłów i spektakularnych bitew, które na długo pozostają w pamięci. Wróżda to pełnokrwiści bohaterowie, których losami będziesz żyć do ostatniej strony!

 

Marcin Sindera – autor powieści Wróżda i Żmij. Rocznik 1987, obecnie gliwiczanin. Fan starej polskiej literatury fantasy i science fiction, słuchacz progresywnego rocka. Pomysłodawca i główny koordynator konwentu Bebok – śląskich dni z grami fabularnymi i planszowymi. Zapalony mistrz gry. W wolnych chwilach kolarz oraz miłośnik górskich wycieczek. Z wykształcenia mikrobiolog.