Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Schroniska górskie w Polsce

Ryszard Jakubowski, Robert Szewczyk

Muza SA Warszawskie Wydawnictwo Literackie, 2013
Stron: 272
Dział:
ISBN: 9788374957311
 
 
 

 

 Kolejna książka z serii "Są takie miejsca" prezentuje ponad 40 karpackich i sudeckich schronisk wkomponowanych w krajobraz polskich gór. W publikacji znalazły się najpiękniejsze i najbardziej wyjątkowe obiekty, które bronią się przed drapieżną komercją i nadal zachowują swój klimat i atmosferę czasów dawnych romantycznych górskich wędrówek i przygód. To schroniska, które były świadkami narodzin i pierwszych triumfów wielkich gwiazd polskiego alpinizmu. Obiekty te zasługują na szczególne miejsce w historii polskiej turystyki.

Opis każdego schroniska zawiera położenie obiektu, historię, z którą niejednokrotnie splotły się dzieje Polski, wspomnienia o ludziach - zasłużonych gospodarzach, działaczach turystyki górskiej, wybitnych osobistościach odwiedzających schronisko. Opisy uzupełniają legendy, ciekawostki i opowieści ludzi gór, z których wyłania się historia polskiej turystyki (np. taternictwa).
Tekst ilustrują wspaniałe fotografie ukazujące piękno gór i obecny stan schroniska. Atutem książki są unikatowe archiwalne zdjęcia i pocztówki.