Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

O sprawach Krakowa. Rozmowy z Jackiem M. Majchrowskim

Adam red. Lejczak

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka, 2006
Stron: 150
Syndrom Krakowa, 3
Dział:
ISBN/ISSN: 9788371889790

 

Autor: Adam red. Lejczak

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka, 2006

Syndrom Krakowa, 3

Dział:

Stron: 150

ISBN/ISSN: 9788371889790

O książce:

O sprawach Krakowa. Rozmowy z Jackiem M. Majchrowskim. to kolejny tom z serii "Syndrom Krakowa", której bohaterami są osoby szczególnie zaangażowane w kreowanie, w różnych dziedzinach, życia publicznego w Krakowie.

Tym razem do "rozmowy" zaproszony został profesor Jacek Majchrowski, aktualnie sprawujący funkcję prezydenta Krakowa. Polityk o poglądach lewicowych, któremu zdecydowanie bliżej do Józefa Piłsudskiego niż do Władysława Gomułki. Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, politolog, znawca nurtów konserwatywnych w polskiej myśli politycznej XIX i XX wieku. Zafascynowany ruchem niepodległościowym, napisał dwie monografie - jedną o Wieniawie-Długoszowskim, a drugą o I Kompanii Kadrowej. Lubi władzę, o czym mówi bez skrępowania. Czy miał pomysł na rozwój Krakowa, czy wystarczyła jedna kadencja by mógł zrealizować swoje koncepcje? Na te i na inne pytania znaleźć można - w jakiejś mierze - odpowiedź w niniejszej pozycji.

Wydawnictwo dokonało wyboru - według tematów - fragmentów z wywiadów, których Profesor udzielił w czasie sprawowania funkcji prezydenta Krakowa. One są sednem niniejszej książki.