Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Skrócony leksykon terminologii kościelnej. Polsko-włoski i włosko-polski. Vocabolario breve della terminologia ecclesiastica. P

Artur J. Katolo

Wydawnictwo: Impuls. Oficyna Wydawnicza, 2019
Stron: 198
Dział:
ISBN/ISSN: 9788380956759

 

Autor: Artur J. Katolo

Wydawnictwo: Impuls. Oficyna Wydawnicza, 2019

Dział:

Stron: 198

ISBN/ISSN: 9788380956759

Niniejszy leksykon nie należy do rozpraw z dziedziny teologii ani tym bardziej prawa kanonicznego. Wpisuje się w językoznawstwo, ponieważ powodem jego powstania była chęć przedstawienia specyfiki terminologii kościelnej zarówno w języku polskim, jak i włoskim.

Znajdujące się w książce krótkie definicje pojęć służą wyjaśnieniu znaczenia danego terminu. Autor zdaje sobie sprawę, że nie uwzględnił wszystkich terminów i pojęć, ale jego pracy przyświecała idea przygotowania skróconego leksykonu terminologii kościelnej.

Piszący te słowa ma nadzieję, że leksykon ten będzie stanowił istotną pomoc dla tłumaczy języka włoskiego i polskiego, którzy na co dzień nie mają styczności ze specyfiką języka kościelnego – Artur J. Katolo.

Z recenzji ks. prof. dr. hab. Andrzeja K. Rogalskiego – PWSTE w Jarosławiu:

Podkreślić należy wartość użytkową leksykonu, który może służyć nie tylko studentom teologii, ale także każdemu wykształconemu człowiekowi pragnącemu poszerzyć swą wiedzę o specyficzne pojęcia z terminologii kościelnej. Bogata treść leksykonu powoduje, że jego lektura zachęca do głębszego poznania historii biblijnej, liturgii kościelnej, prawa kanonicznego, a nawet kultury włoskiej.