Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Dom Rothschildów. Prorocy finansów 1798-1848, t. 1

Niall Ferguson

WYDAWNICTWO LITERACKIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODOWIEDZIALNOŚCIĄ, 2016
Stron: 804
Dział:
ISBN: 9788308060872
 
 
 

 

Rotszyldowie to najbardziej wpływowa rodzina najnowszej historii. Potężni bankierzy i przemysłowcy żydowskiego pochodzenia, którzy trzęśli dziewiętnasto- i dwudziestowiecznym światem, znacząco wpływając na historię całych państw. A wszystko zaczęło się od jednego lombardu założonego w połowie XVIII wieku we frankfurckiej kamienicy z czerwonym szyldem. Dom Rothschildów Nialla Fergusona są bestsellerową biografią ujawniającą tajemnice rodu i jego wielkiego sukcesu. Ukazujący się właśnie w Polsce pierwszy tom Domu Rothschildów trafił na listę dziesięciu najlepszych książek roku „Business Week”.
Jest to również opowieść o świecie XIX i XX wieku: o gospodarce, kulturze, ewolucji wielkiej finansjery i znaczeniu tych przemian dla naszego współczesnego życia.
Fergusonowi udało się nie tylko błyskotliwie opisać losy tego wielkiego rodu, zdołał również zajrzeć za kulisy ekonomicznych, politycznych i militarnych rozgrywek dziewiętnastowiecznej Europy. — „Publishers Weekly”
Fascynującą historię Rotszyldów opowiadano już wiele razy, ale jeszcze nigdy tak przekonująco i szczegółowo. — „New York Times”