Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Tak umierają demokracje

Steven Levitsky , Daniel Ziblatt

Wydawnictwo: Liberte, 2018
Stron: 342
Dział:
ISBN/ISSN: 9788361894094

 

Autor: Steven Levitsky , Daniel Ziblatt

Wydawnictwo: Liberte, 2018

Dział:

Stron: 342

ISBN/ISSN: 9788361894094

Książka stanowi niezwykłą analizę pokazującą krok po kroku w jaki sposób załamywała się demokracja w różnych krajach świata. Autorzy skupiają swoją uwagę na przypadkach państw w których nie dochodziło do spektakularnych zamachów stanu, tylko takich w których demokracja była powoli, krok po kroku rozmontowywana przez jednego z uczestników demokratycznej gry. Książka stanowi wręcz podręcznikową analizę pokazującą jakie ruchy wykonują polityczni gracze na początku swojej drogi do dyktatury oraz jakie błędy popełniają siły prodemokratyczne.

Autorką przekładu z j. angielskiego jest Olga Łabendowicz, tłumaczka i redaktor naczelna anglojęzycznego półrocznika "4liberty.eu Review".

O książce napisali:

Dwa lata temu książka tego typu nie powstałaby: dwójka wiodących politologów, ekspertów w zakresie kryzysów demokracji w różnych częściach świata, wykorzystuje swoją wiedzę do tego, by uświadomić Amerykanom zagrożenia, przed jakimi obecnie stoi ich własny system polityczny.

Francis Fukuyama

Levitsky i Ziblatt to wiodący badacze systemów demokratycznych, opisują przykłady z wielu zakątków świata, z ogromnym zapałem i uczciwością wykorzystują swoją wiedzę do analizowania bieżących problemów, z jakimi borykają się Stany Zjednoczone. (…) Dzięki temu Czytelnik nie tyko odczuwa intelektualne podekscytowanie, lecz także jest świadom zawartej w tej książce politycznej przestrogi.

Timothy Snyder